Vali Ayhan, Kurban Bayramı Öncesi Ziyaretlerde Bulundu

Sivas Valisi Salih Ayhan, Arefe Günü bayram ziyaretlerinde bulundu. Ziyaretlere; 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tümgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay İdris Tataroğlu da katıldı.
Emniyet Amirliği ile Emniyet Uygulama Noktasında Güvenlik Tedbirleri İncelendi
Kurban Bayramı öncesinde yapılan çalışmaları ve alınan güvenlik tedbirlerini yerinde görmek üzere ilk olarak Alibaba Şehit Rüstem Demirbaş Polis Merkezi Amirliğini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, güvenlik güçlerimizin bayramını kutladı. Vali Salih Ayhan daha sonra Sivas-Erzincan Karayolu üzerindeki emniyet uygulama noktasına geçti. Polislerimizin bayramını kutlayan ve yol kontrolleri hakkında bilgi alan Vali Ayhan, sürücüleri de emniyet kemeri takmaları hususunda uyardı. İçişleri Bakanlığının bayram öncesi trafik ve yolcu emniyetine dikkat çeken “Kemerin Ses Getirsin” kampanyasına vurgu yapan Vali Salih Ayhan, araçtaki çocuklara da kırmızı düdük hediye etti.
Şehit Ailemiz ile Gazimizin Hanesine Ziyaret Gerçekleştirildi
Vali Salih Ayhan, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tümgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay İdris Tataroğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan eşleriyle birlikte gazimiz ve ailesi ile şehit ailemizi ziyaret etti.
2004 yılında Hakkâri Çukurca’da gazi olan J. Er Mustafa Tekin Baş’ın hanesine ziyarette bulunan Vali Ayhan ve beraberindekiler, ailenin bayramlarını tebrik etti. 2008 yılında Hakkâri Yüksekova’da şehit olan J. Uzm. Çvş. M. Bahaddin Erturhan’ın ailesine de ziyaret gerçekleştiren il protokolü, şehidimize Allah’tan rahmet diledi. Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası konuşan Vali Salih Ayhan, Yüce Türk Milleti’nin bugüne kadar bu vatan uğruna milyonlarca şehit verdiğini anımsatarak “Ülkemiz, bundan sonraki süreçte de herhangi bir tehlikede, devletimizin ve milletimizin bekası için gözünü kırpmadan şehit vermeye devam edecektir. Sizin evlatlarınız da bu vatan uğruna canlarını verdiler, kanlarını akıttılar. Bir şehidimiz olduğunda sadece ailelerin değil, bütün milletimizin yüreği yanmaktadır. Güvenlik güçlerimiz yaralandığında canımız acımaktadır. Bizler hiçbir askerimizin, polisimizin tırnağına zarar gelmesini istemeyiz. Onların, bu ülke için ne kadar kutsal bir görevi yerine getirdiğinin de bilincindeyiz. Şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve ailelerini kendi ailemiz olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.
Yukarı Tekke’de Şehitlerimiz İçin Dualar Okundu
Hane ziyaretlerinin ardından Vali Salih Ayhan ve beraberindekiler, Yukarı Tekke Mezarlığındaki Polis Şehitliğini ve Garnizon Şehitliğini ziyaret etti. Dualarla anılan şehitlerimizin kabirlerine Vali Ayhan ve il protokolü, karanfil bıraktı. Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası Vali Ayhan şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ise sabır diledi.
Vali Salih Ayhan ve il protokolü, Yukarı Tekke Abdulvahabi Gazi Cami’nde öğle namazının ardından halkımızla da bayramlaştı. Vali Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, cami önündeki küçük esnaflarında tüm simitlerini satın alarak halkımıza ikram etti.
Bayram öncesi Sevgi Evlerini de ziyaret eden Vali Salih Ayhan, eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ile il protokolü ve eşleri, çocukların bayramını kutlayarak onlara harçlık verdi.
İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi’ni de ziyaret eden Vali Ayhan ve beraberindekiler, yaşlıların gönlünü alıp ellerini öperek bayramlarını kutladılar.
Halkımızla Bayramlaşıldı
Bayramlaşma programı ise Meva Kafe’de yapıldı. İl protokolü ile vatandaşlarımızın katıldığı bayramlaşma programında Vali Salih Ayhan, sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin yüreklerdeki coşkusunun bir kat daha arttığı bayram sevincini hep birlikte yaşamaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Bu bayram dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulmasını isteyen Vali Ayhan, “Bu sene ilkini düzenlediğimiz, yurtiçindeki ve yurt dışındaki hemşerilerimizi bir araya getiren Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Etkinlikleri içerisinde yer alan ‘Sivas Gardaşlık Festivali’ de halkımızın Sivas özlemini, hasretini, kültürünü yaşamasına vesile oldu. Güzel etkinlikler yapıyoruz. Onun için bu yıl şehir dışındaki hemşerilerimizin Kurban Bayramını ilimizde geçirmelerini arzu ediyor, 100. Yıl Etkinliklerimizi de doya doya yaşamalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir